The Witcher S01 (2019)
- A.
- Dec 22, 2019
- 1 min read

„Raganius” puikiai papuola į tą memą apie „anime, filmą ir Netflixo adaptaciją” ir man peršasi įspūdis, jog „Raganiaus” autorius, gerbiamas ponas A. Sapkowskis, tiesiog pasiėmė riebų čekį ir serialo autoriams atidavė visišką kūrybinę laisvę, nes kitaip paaiškinti kodėl Triss nėra ryža, aš negaliu. O čekis buvo toks riebus, kad vangiai užteko padoriems spec. efektams, mat sykiais atrodo, kad žengta ne į priekį, tačiau keletą metų atgal. Kita vertus, sakyti, jog „Raganius” negražus irgi negaliu, mat produkcijos dizainas puikus, pasižymintis fantastišku žaismu spalvomis, kur kai kurie kadrai atrodo tarytum paveikslai. Bet čia pirmoje serijoje. Paskui, ko gero, ir pradėta taupyti. Pagirti galiu ir už kovų choreografiją, kameros darbą ir už... Turbūt tik už tai.
Neslėpsiu, jog visi aktoriai, mano akimis į savo roles visai nepataikė, tiek išvaizda, tiek ir scenarijumi. Bet čia vėlgi, ach toji per didelė kūrybinė laisvė. Nežinau, kodėl pasirinkta tokia, laiku šuoliuojanti, naratyvo struktūra, tačiau peršasi išvada, jog serialo tikslinė auditorija turėjo būti knygas skaičiusi, ar bent video žaidimus mėginusi publika. Painu.
Ir vis dėl to, didžiausias Netflixo „Raganiaus” nusikaltimas yra ne kūrybinė laisvė, ne paini fabula, netolygus naratyvo tempas ar į veikėjus nepanašūs aktoriai. Serialo autoriai visiškai nesuprato, arba tiesiog nusispjovė į „Raganiaus” kaip kūrinio prigimtį, mat gerbiamas ponas A. Sapkwoskis Geralto personažą išgalvojo kaip satyrišką atsaką liaudies pasakoms, kai kvailelis nugali slibiną, išgelbėja princesę ir abu laimingai gyvena. Pasak A. Sapkowskio, monstrus galabyti - darbas profesionalams. Čia ir susipažįstame su Geraltu. Tuo tarpu, serialo autoriai dėjo skersą ir pastatė eilinį fentazy serialą. Nes šitaip paprasčiau.
Comments